O jednorazowej odzieży medycznej

j i najczęściej kupowane artykuły to między innymi łóżka szpitalne czy wysoko wyspecjalizowane urządzenia takie, jak aparat do przeprowadzania badań usg, niezbędne w szpitalach i ośrodkach zdrowia, ale nie brakuje również drobneg

O jednorazowej odzieży medycznej

Wyposażenie sklepów z zaopatrzeniem medycznym

Sklepy z wyposażeniem medycznym oferują asortyment konieczny w wielu schorzeniach. Co prawda, najchętniej i najczęściej kupowane artykuły to między innymi łóżka szpitalne czy wysoko wyspecjalizowane urządzenia takie, jak aparat do przeprowadzania badań usg, niezbędne w szpitalach i ośrodkach zdrowia, ale nie brakuje również drobnego sprzętu lekarskiego, który może stanowić nawet element domowej apteczki. W większości sklepów z zaopatrzeniem medycznym znajdziemy bowiem różnego rodzaju i w różnych cenach inhalatory czy ciśnieniomierze, które przydadzą się każdemu. Wiele urządzeń to sprzęty domowego użytku, jednak potrzebne przy bardzo rzadkich schorzeniach, jak na przykład holtery i tym podobne sprzęty medyczne.


Jakie są metody wyjaławiania?

Wyróżnia się następujące metody wyjaławiania:

Sterylizacja termiczna
Wyżarzanie lub spalanie
Proces UHT
Sterylizacja suchym gorącym powietrzem
Sterylizacja nasyconą parą wodną pod ciśnieniem
Sterylizacja przez sączenie
Sterylizacja promieniowaniem
jonizującym
UV
mikrofalowym
Sterylizacja gazami
tlenkiem etylenu
formaldehydem
ozonem
Sterylizacja roztworami środków chemicznych
aldehydu glutarowego
kwasu nadoctowego
Sterylizacja plazmowa
Wyżarzanie lub spalanieedytuj
Wyżarzanie przedmiotu poddawanego wyjaławianiu w płomieniu palnika powoduje spalenie komórek drobnoustrojów. Metoda ta jest stosowana tylko do drobnych przedmiotów metalowych ? na przykład do sterylizacji ez stosowanych do posiewów mikrobiologicznych.

Spalanie stosuje się do zniszczenia skażonego materiału ? na przykład odpadów szpitalnych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sterylizacja_(mikrobiologia)#Metody_sterylizacji


Podsatwowe fakty

Sterylizacja, wyjaławianie ? jednostkowy proces technologiczny polegający na zniszczeniu wszystkich, zarówno wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych oraz zarodnikowych form mikroorganizmów. Sterylizacji można dokonać mechanicznie, fizycznie, bądź chemicznie, najczęściej używa się metod fizycznych. Prawidłowo wysterylizowany materiał jest jałowy ? nie zawiera żadnych żywych drobnoustrojów (także wirusów) oraz ich form przetrwalnikowych.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sterylizacja_(mikrobiologia)