Medyczna statystyka. Czyli czy opłaca się wprowadzać określony produkt

na podstawie tych badań decydują, czy wprowadzić dany produkt, czy nie. Dzisiaj o statystyce i nie tylko.Konkurencja lekówLeków i suplementów diety w aptekach jest mnóstwo, a każdy producent reklamuje się, że jego lek czy tez pre

Medyczna statystyka. Czyli czy opłaca się wprowadzać określony produkt Medycyna, jak praktycznie każda inna gałąź handlu i produkcji musi wykonać odpowiednie badania rynkowe jeszcze przed wypuszczeniem towaru na sprzedaż. Korzystają z firm takich jak i na podstawie tych badań decydują, czy wprowadzić dany produkt, czy nie. Dzisiaj o statystyce i nie tylko.

Konkurencja leków

Leków i suplementów diety w aptekach jest mnóstwo, a każdy producent reklamuje się, że jego lek czy tez preparat jest najskuteczniejszy, najlepszy i tak dalej. Jest to dość trudny rynek dla nowych produktów mniej znanych producentów i trzeba wykazać się nie lada umiejętnościami marketingowymi, aby zaistnieć dla danej grupy odbiorców.

Cały proces wprowadzania nowego produktu powinien być poprzedzony badaniami wraz z określeniem grupy docelowe, kosztów produkcji, marketingu oraz amortyzacji. Dokładna i wnikliwa analiza tych danych jest najważniejszym etapem w początkach nowego produktu.


Źródło informacji o potencjale rynkowym

Odpowiednio wykonane badania statystyczne potrafią stanowić bardzo rzetelne źródło informacji o potencjale rynkowym produktu. Większość firm farmaceutycznych bez takich badań nawet nie myśli o wprowadzaniu nowego preparatu, czy tez leku. Zlecenie takich badan odpowiedniej firmie może przynieść zaskakujące korzyści w postaci dobrze sprzedających się nowościach. Koszty, które firma farmaceutyczna może ponieść pomijając takie badania mogą znacznie przerosnąć cenę za zlecenie ich.

Rodzaje samych badań zależą głównie od firmy, która je wykonuje.


Wikipedia i próba statystyczna

Próba statystyczna ? zbiór obserwacji statystycznych wybranych (zwykle wylosowanych) z populacji.

Zwykle stosuje się tzw. próbę losową, definiowaną formalnie w teorii statystyki jako ciąg zmiennych losowych o rozkładzie takim jak rozkład populacji.

Czasem, np. gdy istotne jest zbadanie również pewnej podpopulacji o niewielkiej liczebności, stosuje się próby ważone, w których elementy populacji mogą różnić się prawdopodobieństwem wejścia do próby. Wymaga to wprowadzenia wag poszczególnych obserwacji podczas analizy takiego zbioru danych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Próba_statystyczna