Drewniane mogą znacznie upiększyć salon lub inne pomieszczenie.
Dzisiaj sporo przydatnych porad w kwestii wystroju wnętrz i szybki opis wybranych stylów wystroju.

Łazienka w stylu prowansalskim

meble prowansalskieŁazienka w stylu prowansalskim powinna być dobrze zbilansowana pod względem zawartości kamienia, żelaza i drewna.
Przy miejscach kontaktu z wodą powinno się zastosować odpowiednią farbę lub kamienne płytki. Podłoga w takiej łazience powinna być z kamienia, a wanna wolno stojąca doda uroku całej łazience. Meble oczywiście powinny być jak najbardziej odporne na działanie wilgoci, dlatego warto kupować takie, które przeznaczone są do łazienek. Wykończenie całej łazienki ozdobnymi elementami i kwiatami powinno ożywić chłodny kolor płytek , czy kafelek. Warto też kupić kolorowe ręczniki (najlepiej odcienie kremowe) w kwiaciaste wzory.

Na szybko o stylu prowansalskim

meble prowansalskieSam styl prowansalski rządzi się swoimi zasadami i należy ich przestrzegać, jeżeli chcemy wprowadzić nieco tego wspaniałego stylu do naszego domu.
Przede wszystkim kolory, które dominują w tym stylu powinny być pastelowe i delikatne; W grę wchodzą wszelkie odcienie żółcieni, beże, kolory naturalnych kamieni i oczywiście biel. Meble w tym stylu są raczej drewniane, jednak zawsze z dodatkiem metalu, bądź kamienia, zwłaszcza w kuchniach i przy kominkach. Powyginane nóżki oraz geometryczne i kwiatowe wzory (lawenda) to również cecha tego właśnie stylu.
Raczej stawia się na naturalne i pobielane drewno aniżeli na laminat czy wysoki połysk.

Co do podłóg to powinny być kamienne, ewentualnie płytki ceramiczne lub ostatecznie drewno naturalne.

Komoda w Wikipedii

Komoda ? mebel skrzyniowy z szufladami do przechowywania odzieży. Komoda wykształciła się w drugiej połowie XVII wieku we Francji ze skrzyni, przez umieszczenie szeregu szuflad w ścianie bocznej. Z biegiem czasu komoda zmieniała swój kształt i zdobnictwo, pozostając jednak jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrza.
Dopiero w 2 poł.
XX wieku została prawie zupełnie wyparta przez wielofunkcyjne zabudowy ścian.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komoda.
Dodane: 23-09-2016 09:54

Tagi: meble styl prowansalskie wnętrza Prowansja

Widok do druku:

meble prowansalskie

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: