Jak być pięknym?

Czasami tłuszcz znajduje się w miejscu, w którym trudno jest się go pozbyć za pomocą diety - na przykład na podbródku, czy ramionach. Wiadomo, że jak chudniemy to tracimy na obwodzie w różnych częściach ciała. No właśnie - a jeżel

Jak być pięknym? Każdy chce być piękny i młody. Na szczęście - obecnie łatwo spełnić to marzenie :)

Problematyczna tkanka tłuszczowa

Prawie każda z nas chciałaby się pozbyć kilku kilogramów. Czasami tłuszcz znajduje się w miejscu, w którym trudno jest się go pozbyć za pomocą diety - na przykład na podbródku, czy ramionach. Wiadomo, że jak chudniemy to tracimy na obwodzie w różnych częściach ciała. No właśnie - a jeżeli chcemy zachować kształt swojego biustu, ale mieć szczupłe nogi, których poskąpiła nam natura? Cóż - w takim wypadku zostaje nam interwencja chirurga, czyli odsysanie tłuszczu.


W dążeniu do ideału

My kobiety nie mamy łatwego życia. Z każdej strony, od dziecka jesteśmy bombardowane wizerunkami idealnie pięknych przedstawicielek naszej płci. Czy chcemy tego, czy nie obraz zostaje wyryty w naszej podświadomości. Nawet te z nas, które zarzekają się że są odporne na to zjawisko, mają czasami kompleksy. Niby wiemy, że to praca fotografa i grafika, że łaskawe geny i sztab specjalistów. Niby wiemy. A i tak chcemy zrzucić kilka kilo, nawet jak nasz brzuch jest prawie płaski. No właśnie - prawie. Nie robimy tego dla mężczyzn, oni naprawdę nie oczekują od swoich partnerek idealnego wyglądu, a wielu naszych wad nawet nie widzą.

Cellulit, rozstępy, jakieś fałdki, pory na twarzy, i tak dalej. Tak, modelki też nie mają idealnych ciał. Ale my chcemy, chcemy i już. Bo będziemy czuć się wtedy ze sobą lepiej - ale czy aby na pewno?


Operacje plastyczne - jak to się zaczęło?


W 1951 dr Stanisław Michałek-Grodzki (prekursor chirurgii plastycznej w Polsce) otworzył w Polanicy-Zdroju, w szpitalu św. Antoniego, pierwszy w Polsce oddział tej specjalności, przeznaczony głównie dla chorych z wrodzonymi i nabytymi zniekształceniami, m.in. z okresu wojny. Po śmierci dr Michałka-Grodzkiego, 7 października 1951 ordynatorem oddziału, a od 1953 dyrektorem szpitala (od 1958 - Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Plastycznej) w Polanicy został jego asystent dr Michał Krauss. Opracował on plan rozwoju chirurgii plastycznej w Polsce, zakładając zorganizowanie Kliniki Chirurgii Plastycznej (z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego), którą powołano w 1972 na bazie Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Plastycznej w Polanicy, lecz już w 1976 przeniesiono do Warszawy. Ordynatorem oddziału chirurgii plastycznej i dyrektorem szpitala w Polanicy został dr med. Kazimierz Kobus, który rozwinął metody leczenia.

W Warszawie nowy zespół kierowany przez prof. M. Kraussa rozwijał działalność kliniczną, dydaktyczną i naukową m.in. obok dotychczasowych specjalności chirurgię ręki, leczenie oparzeń i mikrochirurgię. M. Krauss był współtwórcą i pierwszym prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna