Ekologia - o przydomowych oczyszczalniach

a alternatywą dla tradycyjnie stawianych budynków. To nieprawda, że są mniej trwałe od murowanych - tez mogą służyć wielu pokoleniom, a dużo łatwiej jest zrobić w domu kanadyjskim np. remont instalacji elektrycznej. Nie tez

Ekologia - o przydomowych oczyszczalniach Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Za i przeciw

Domy szkieletowe mają swoje zalety i wady, jednak są ciekawą i wartą przemyślenia alternatywą dla tradycyjnie stawianych budynków.

To nieprawda, że są mniej trwałe od murowanych - tez mogą służyć wielu pokoleniom, a dużo łatwiej jest zrobić w domu kanadyjskim np. remont instalacji elektrycznej.

Nie tez problemu z pleśnią, czy niewystarczającym dociepleniem, nie ma tzw. mostów termicznych (a przynajmniej są mocno zredukowane, ponieważ drewno jest naturalnym izolatorem).

Nie warto się bać nowych technologii, zwłaszcza jeżeli zostały przetestowane gdzie indziej.


Dom w miesiąc? To możliwe

W Kanadzie i Skandynawii są bardzo popularne. U nas, pewnie z tego powodu, że wedle polskich gustów są mało solidne, jest ich niewiele. Ale powstaje coraz więcej - chodzi o domy kanadyjskie, szkieletowe.

Dlaczego to technologia warta uwagi? Przede wszystkim to idealne rozwiązanie dla niecierpliwych. Nie chcesz czekać na dom latami? Zbuduj go w miesiąc. A nawet szybciej. Jeżeli mamy środki na budowę domu (lub wzięty kredyt) to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już miesiąc później w nim zamieszkać. To naprawdę wielka zaleta.

Jednak czy to solidne? Bo nie wygląda. Ale jest, bez obaw. Dobrze postawiony dom w tej technologii naprawdę nie jest gorszy, niż jego murowany "kolega". Za to tańszy w utrzymaniu. I nie, nie znaczy to, że musisz mieć drewno na ścianach, na elewacji i na stropach. Wyglądem nie musi się różnić od tradycyjnych projektów.


O separatorach tłuszczu

Separator (osadnik) ? urządzenie służące do oczyszczania ścieków przed wprowadzeniem ich do sieci kanalizacyjnej.

Separatory tłuszczu:

Zastosowanie:
Stosuje się je w restauracjach, barach, stołówkach, kuchniach, masarniach oraz w zakładach mięsnych i przetwórstwa spożywczego oraz wszędzie tam, gdzie występują ścieki technologiczne z zwiększonym stężeniem tłuszczów roślinnych i zwierzęcych.

Działanie:
Działanie separatora tłuszczu oparte jest na zjawisku grawitacji ? różnica gęstości sprawia, że ścieki zawierające ciężkie substancje opadają na dno, natomiast lekkie substancje, tj. oleje i tłuszcze zwierzęce flotują na powierzchnię wody. Z tego względu separator składa się z dwóch części (osobnych lub zintegrowanych zbiorników): osadnika i separatora właściwego.

Dobór:
Dobór wielkości urządzenia powinien bazować na jakości i ilości doprowadzanych ścieków, biorąc pod uwagę:

- maksymalny przepływ ścieków
- temperaturę ścieków
- gęstość tłuszczów i olejów podlegających separacji
- wpływ używanych środków wspomagających zmywanie

Szczegółowy opis doboru separatorów tłuszczu przedstawia norma PN-EN 1825.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Separator_(kanalizacja)