Białka serwetkowe i inne suplementy

sportowe powinny zaopatrywać sportowca we wszelkie makro i mikro elementy, które ich organizm potrzebuje. Wygodna forma stosowania odżywek znacznie ułatwia dostarczenie tych elementów, zwłaszcza, że mało kto ma na tyle czasu, żeb

Białka serwetkowe i inne suplementy Przyswajalne białka są niezbędne w sporcie. Poleca się stosować razem z innymi suplementami, aby osiągnąć odpowiedni efekt treningu.

Łatwe i użyciu i zawsze pod ręką

Odżywki i suplementy sportowe powinny zaopatrywać sportowca we wszelkie makro i mikro elementy, które ich organizm potrzebuje. Wygodna forma stosowania odżywek znacznie ułatwia dostarczenie tych elementów, zwłaszcza, że mało kto ma na tyle czasu, żeby przygotowywać sobie 5 posiłków dziennie. Dlatego też odżywki, a zwłaszcza odżywki białkowe, stały się bardzo popularne w ostatnich latach wśród ludzi aktywniejszych fizycznie.

Odżywki mogą być przygotowane nawet w mało wyposażonym pomieszczeniu socjalnym w każdej pracy, więc praca na cały etat nie musi oznaczać, że trzeba rezygnować z posiłku. Generalnie odżywki i ich stosowanie jest dobrym pomysłem na dostarczenie składników odżywczych do diety.


Potrzebne do budowy mięśni- białko

Białka, jak pewnie każdy wie, są podstawowym budulcem naszych mięśni. Dieta uboga w białko nie sprzyja wzroście masy mięśniowej, a przy intensywnym treningu zapotrzebowanie na ten składnik jest spore.

Mięso wołowe posiada jedno z najlepiej przyswajalnych dla człowieka białek, dlatego to właśnie wołowinę poleca się przy diecie bogatej w łatwo przyswajalne białko. Czasami jednak sama dieta nie wystarcza i trzeba sięgnąć po dodatkowe białko w postaci odżywek białkowych. Ich stosowanie jest dość powszechne wśród stałych bywalców siłowni.


Coś o Stretching'u

Stretching (ang. rozciąganie) - zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne "ćwiczenia" łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu). Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stretching