Auto do renowacji - co zrobić?

stacji paliw zdają sobie sprawę z tego, jak wielu klientów obsługują i chcą zarobić jeszcze na sprzedaży części samochodowych. Jeszcze częściej można na nich znaleźć dobre akcesoria samochodowe. W skład takich akcesoriów wchodzą p

Auto do renowacji - co zrobić?

Usługi motoryzacyjne dostępne na stacjach paliw

Duże stacje paliw charakteryzują się tym, że można na nich kupić dobre części samochodowe. Dzieje się tak dlatego, że właściciele stacji paliw zdają sobie sprawę z tego, jak wielu klientów obsługują i chcą zarobić jeszcze na sprzedaży części samochodowych. Jeszcze częściej można na nich znaleźć dobre akcesoria samochodowe. W skład takich akcesoriów wchodzą płyny samochodowe i różne środki wykorzystywane do czyszczenia samochodów. Poza tym na stacjach paliw można skorzystać z różnych usług motoryzacyjnych. W razie potrzeby jeden z pracowników stacji pali może dokonać niewielkiej naprawy samochodu lub zamówić mechanika samochodowego. Poza tym na wielu stacjach paliw czyszczone są samochody.


Opony zimowe

Sezonowa wymiana opon jest koniecznością w przypadku każdego samochodu. Najbardziej uniwersalne są opony przejściowe. Mogą być one zakładane na wiosnę i służyć nawet przez cały rok. Jednak mechanicy przekonują, że w razie nadejścia większych mrozów czy dużych upałów opony przejściowe mogą szybciej się ścierać. Dlatego najlepiej jest zakładać na wiosnę opony letnie. Takie opony dobrze znoszą wysokie temperatury i mogą wówczas rozwijać spore prędkości. Jednak nie sprawdzają one podczas dużych spadków temperatur. Przez takie opony samochód może tracić przyczepność na śliskiej nawierzchni, co często doprowadza do wypadków drogowych. Dlatego przed zimą powinno się zakładać opony zimowe. Tego rodzaju opony będą sprawdzały się nawet na najbardziej śliskiej nawierzchni.


Szczególnym rodzajem rozrusznika

Dynamostarter

Szczególnym rodzajem rozrusznika elektrycznego stosowanym w pojazdach jest dynamostarter umieszczany bezpośrednio na wale silnika spalinowego. Dynamostarter jest wielobiegunowym silnikiem szeregowo-bocznikowym łączącym funkcje prądnicy i rozrusznika. W trybie pracy prądnicowej jako wzbudzenie wykorzystywane jest uzwojenie bocznikowe, przy czym nabiegunniki nieczynnego w tym trybie uzwojenia szeregowego pełnią rolę biegunów biernych, w trybie pracy rozrusznika czynne są oba uzwojenia stojana.

Dynamostarter bywa nazywany też prądnicorozrusznikiem, prądorozrusznikiem i dynastarterem. Takie rozwiązanie jest stosowane w lokomotywach spalinowych z przekładnią elektryczną, gdzie z wałem korbowym jest bezpośrednio połączona prądnica główna, która spełnia funkcję rozrusznika, co ma miejsce w większości lokomotyw spalinowych z przekładnią elektryczną prądu stałego. Gdy silnik spalinowy lokomotywy napędza trójfazową prądnicę prądu przemiennego do rozruchu stosuje się osobny rozrusznik, który w czasie pracy silnika spalinowego pełni rolę prądnicy pomocniczej. Takie rozwiązanie zastosowano w lokomotywie serii SP47. Zastosowano prądnicę - rozrusznik na napięcie akumulatorów 110 V o mocy 80 kW do rozruchu silnika o mocy 3000 KM.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozrusznik_silnika_spalinowego